New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup Black Label 17JWBL Travel Trailer
BLACK LABEL / SLIDEOUTS / BUNK HOUSE / FRONT QUEN BED /PACK AND PLAY DOOR / 200 W SOLAR / POWER STABILIZER JACKS !!
2026 17JWBL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 17JWBL
- ACADIA DÉCOR
- ADVANTAGE PACKAGE
- CAMPING PACKAGE
- SAFETY PACKAGE
- WOLF PUP LIMITED PACKAGE
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Price:
$42,362
You Save: $16,367
Sale Price: $25,995
You Save: $16,367
Sale Price: $25,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38444
Location: Turlock, CA
Stock# 38444
Stock# 38444
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17JWBL Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 602 lbs |
| GVWR | 5702 lbs |
| Dry Weight | 4174 lbs |
| Cargo Capacity | 1528 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential w/Travel Lock |
| Refrigerator Size | 7.1 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 12' Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 040494 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup Black Label 17JWBL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


