New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup Black Label 16BHSBL Travel Trailer
Providing sleeping for as many as 5, this family friendly trailer has a large kitchen with a flush mount glass cooktop, huge sink, ample counter space, and a 10.3 cu.ft. double door refrigerator. There is storage throughout the trailer with a large exterior pack and play door to access storage under the bottom bunk. Exterior features include full-size power awning, mini kitchen, MORryde stable step, RVQ quick connect system, standard coach stabilizing system, and LED lighting. We offer specialized RV financing. Travel worry free with a complimentary year of RV Complete.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
You Save: $17,167
Sale Price: $24,995
Stock# T141793
| Length | 21 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 475 lbs |
| GVWR | 5575 lbs |
| Dry Weight | 3594 lbs |
| Cargo Capacity | 1981 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 23 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 12' |
| VIN | 5ZT2CKECXTY042002 |
Cherokee Wolf Pup Black Label 16BHSBL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


