New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup Black Label 14CCWBL Travel Trailer
200 WATT SOLAR, REAR CAMERA
Forest River Cherokee Wolf Pup Black Label travel trailer 14CCWBL highlights:
- Queen Bed
- Split-Style Bathroom
- Outside Storage
- Outside Shower
There are lots of features packed into this 19' travel trailer! The rear entry design creates a split-style bathroom for one person to use the private toilet while another freshens up in the private shower. You can prepare your best home cooked meals with the cooktop, refrigerator, and a sink to make clean up easier, plus you can comfortably enjoy your meals at the booth dinette. The front queen bed provides a comfortable place to lay your head at night. Store your outdoor gear in the outside storage area, relax under the 10' awning, and watch the big game outdoors if you decided to add a television to the outside TV mount!
Each one of these Forest River Cherokee Wolf Pup Black Label travel trailers and toy hauler are lightweight and easy to tow! They are fully self-contained with ample tank capacities, an abundance of storage space, and filled with at home amenities. The full bath and kitchen amenities will make life at the campground easier than ever, and the outdoor patio awning will provide an inviting outdoor space. And you're sure to enjoy the Black Label upgrade with high gloss gel coated side walls, frameless windows, upgraded solid surface countertops, and more stand-out features!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $19,939
Sale Price: $20,990
Stock# TY042048
Exterior Color: WHITE
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 3 |
| Length | 19 ft 3 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 437 lbs |
| GVWR | 4999 lbs |
| Dry Weight | 3657 lbs |
| Cargo Capacity | 1111 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 15 |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 10' Full Length Power |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 5ZT2CKCC8TY042048 |
Cherokee Wolf Pup Black Label 14CCWBL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


