New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 18PB *INCOMING UNIT* Travel Trailer
INCOMING UNIT - Please Call For Availability || Outdoor Mini Kitchen / Queen Bed / Rear Bath
INCOMING UNIT! Please Call For Availability!
Forest River Cherokee Wolf Pup travel trailer 18PB highlights:
- Queen Bed
- Large Slide Out
- Outside Mini Kitchen
- USB Ports
Options Added:
Advantage Package*
Camping Package*
Safety Package*
Wolf Pup Limited Package*
Flip Down Travel Rack
RVIA Seal
Camping trips in this spacious travel trailer are sure to bring memories! Once you arrive at the campground, you can unload the outside storage, put out the 12' awning, and enjoy the outdoor mini kitchen. Once inside, you can dine at the booth dinette, relax on the sofa, and freshen up in the full bath with a tub/shower. The front queen bed will provide a great night's rest, while your guests sleep on the living area furniture. This travel trailer also includes ample interior storage, including a spacious kitchen pantry, an overhead cabinet above the bed, plus additional storage beside the refrigerator!
Each one of these Forest River Cherokee Wolf Pup travel trailers and toy hauler are lightweight and easy to tow! They are fully self-contained with ample tank capacities, an abundance of storage space, and filled with at home amenities. The full bath and kitchen amenities will make life at the campground easier than ever, and the outdoor patio awning will provide an inviting outdoor space!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $- or $-/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on -% APR for -/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Stock# TY042085
Interior Color: Grand Canyon
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Interior Color | Grand Canyon |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 12' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


