New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 29QB Travel Trailer
Two Bedrooms / Two Queen Beds/ All Power Jacks / 200 W Solar Panel !!
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 29QB Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 29QB
- GRAND CANYON DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- 50 AMP SERVICE W/2ND A/C PREP
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$49,823
You Save: $14,828
Sale Price: $34,995
You Save: $14,828
Sale Price: $34,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37691
Location: Turlock, CA
Stock# 37691
Stock# 37691
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 29QB Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 36 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 977 lbs |
| GVWR | 7977 lbs |
| Dry Weight | 6618 lbs |
| Cargo Capacity | 1359 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | Queen, RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 167212 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 29QB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


