New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 27LH Travel Trailer
Rear Living / Panoramic Windows / Hidden Pantry/ All Power Jacks / 200W Solar Panel
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 27LH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 27LH
- GRAND CANYON DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$47,808
You Save: $15,813
Sale Price: $31,995
You Save: $15,813
Sale Price: $31,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37636
Location: Turlock, CA
Stock# 37636
Stock# 37636
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 27LH Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 755 lbs |
| GVWR | 7755 lbs |
| Dry Weight | 5953 lbs |
| Cargo Capacity | 1802 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 167098 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 27LH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


