New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 27GH Travel Trailer
Front Windshield Cap / Front Kitchen / KING BED / Outside Kitchen / All Power Jacks / 200W solar
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 27GH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CHEROKEE 27GH
- GRAND CANYON DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$46,791
You Save: $15,796
Sale Price: $30,995
You Save: $15,796
Sale Price: $30,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37752
Location: Turlock, CA
Stock# 37752
Stock# 37752
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 27GH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 905 lbs |
| GVWR | 7905 lbs |
| Dry Weight | 6298 lbs |
| Cargo Capacity | 1607 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 096959 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 27GH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


