New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26SS Travel Trailer
Spacious, stylish, and family-ready—the 2026 Cherokee 26SS delivers comfort and value on every trip!
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 26SS highlights:
- RV King Bed
- Walk-Thru Bath
- Sofa
- Fireplace
You'll love every minute spent in this single slide out travel trailer! You can spend your time cooking dinner on the outside kitchen or in the rear kitchen featuring a spacious pantry next to the refrigerator for dry goods and snacks, along with an air fryer and plenty of overhead cabinet space for even more storage space. Or you can relax on the sofa across from the fireplace or sleep on the RV king bed in the front master bedroom! You also have a wardrobe to the side to store clothing and essentials. There is a hidden pantry behind the fireplace for convenient storage, and the booth dinette within the slide provides a place to dine together. The walk-thru bath is spacious, and includes a tub/shower, toilet, and sink with counter space.
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $20,358
Sale Price: $29,695
Stock# 17398
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 764 lbs |
| GVWR | 7764 lbs |
| Dry Weight | 5987 lbs |
| Cargo Capacity | 1777 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TCKB20TX168547 |
Cherokee Grey Wolf 26SS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


