New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26KF Travel Trailer
The Grey Wolf 26KF travel trailer delivers residential-style comfort with a spacious interior layout and a fully equipped kitchen, making it the perfect home base for your next adventure.
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 26KF Features and Options
What Our Customers Are Saying
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Price:
$49,228
You Save: $19,263
Sale Price: $29,965
You Save: $19,263
Sale Price: $29,965
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 111697
Location: Merrimack NH
Stock# 111697
Interior Color: GRAND CANYON
Stock# 111697
Interior Color: GRAND CANYON
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 26KF Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 755 lbs |
| GVWR | 7755 lbs |
| Dry Weight | 6721 lbs |
| Cargo Capacity | 996 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V Black Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4X4TCKB2XTX168720 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 26KF Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


