New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 25RRT Toy Hauler Travel Trailer
Take advantage of this increadable pricing when you finance with us !!!
Take advantage of this incredible pricing when you finance with us !!
The Grey Wolf Toy Hauler by Forest River is the perfect RV for outdoor enthusiasts. The spacious garage can accommodate your toys, while the outdoor kitchen, shower, and patio area provide the ultimate outdoor living experience. Inside, you'll find a luxurious bedroom with a walk-around queen bed and a well-appointed bathroom. The modern kitchen, with its black stainless steel farm sink and sink cover, is perfect for cooking and entertaining.
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Stock# 5331
| Sleeps | 4 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 690 lbs |
| Dry Weight | 5968 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Refrigerator Type | 12V Residential |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft 3 in |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand/ Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Electrical Service | 30 amp |
Cherokee Grey Wolf 25RRT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


