New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 24RRT Toy Hauler Travel Trailer
13ft. Garage / Outdoor Kitchen / King Bed / Dual Entry
Forest River Cherokee Grey Wolf toy hauler 24RRT highlights:
- Two Fold-Down Sofas
- Outdoor Mini Kitchen
- RV King Bed
- Fireplace
- Pantry
Options Added:
Base Camp Package*
Campfire Package*
Limited Package*
Screen Wall/Tent Wall
RVIA Seal
This dual entry toy hauler will allow you to enter in through the main living area or the front master bedroom for convenience! There is a walk-through bath that will be easily accessible for everyone, and there is plenty of storage space for personal belongings. Head to the full kitchen to prepare a home cooked meal or head outdoors to enjoy the mini kitchen. There is also an outside TV mount if you brought a TV along, and a 15' awning to provide shade. You can easily unload your toys using the ramp door, then relax on the fold-down sofas with a removable table.
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,490 or $25/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $23,426
Sale Price: $29,900
Stock# TK099610
Interior Color: Grand Canyon
| Sleeps | 4 |
| Length | 33 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Grand Canyon |
| Hitch Weight | 938 lbs |
| GVWR | 7915 lbs |
| Dry Weight | 6075 lbs |
| Cargo Capacity | 1840 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 13 ft |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
Cherokee Grey Wolf 24RRT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


