New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22RR Toy Hauler Travel Trailer
Adventure Awaits In This Cherokee Grey Wolf!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $15,135
Sale Price: $29,995
Stock# 105598
Interior Color: GRAND CANYON
| Sleeps | 4 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 870 lbs |
| GVWR | 7870 lbs |
| Dry Weight | 5763 lbs |
| Cargo Capacity | 2107 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | RV King |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 12 ft 9 in |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TCKX25TK096833 |
Cherokee Grey Wolf 22RR Reviews
-
Great for taking toy or pets
2017 Cherokee Grey Wolf 22RR
What I liked most: We liked having the toy inside for bad weather. We had trailered the trike to various places before and didn't like the weather damages, few that occurred. We also like the fact that there is room when we don't take the toy that we can take our two shepherds with us on family trips.
What I'd improve: Sometimes I wish we didn't have to walk through the bathroom. Wish it was on one side. At least the toilet in a separate space.9 years ago | Kareen T. from Lowell, AR
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


