New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22MKSE Travel Trailer
!!! Nationwide delivery available !!!
!!! Nationwide delivery available !!!
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 22MKSE highlights:
- Front RV King Bed
- Sleeps Seven to Eight
- Tub/Shower
- Double-Size Bunks Beds
The whole family will love this travel trailer for weekend trips to the lake! When you arrive at the campground, unload the outside storage, set up the 15' patio awning, then take a hike to stretch your legs. The full kitchen with an included air fryer will let you prepare a quick lunch, and the full bath is there to freshen up each day. You will sleep soundly on the front RV king bed with a bedroom wardrobe and USB ports, while the little ones or your guests take the double-size bunk beds! There is also a booth dinette that can double as dining and sleeping space for one to two more campers; now, that's convenient!
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# GW 22MKSE
| Sleeps | 7 |
| Length | 26 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 675 lbs |
| GVWR | 7675 lbs |
| Dry Weight | 4869 lbs |
| Cargo Capacity | 2806 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Cherokee Grey Wolf 22MKSE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


