New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22CE Travel Trailer
Have a wonderful summer camping with family or friends in this Great Camper!
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 22CE highlights:
- Rear Corner Bath
- Rear Corner Kitchen
- RV King Bed
- 15' Awning
You will love traveling with this Cherokee Grey Wolf in tow. This is a great unit for a couple or family as the booth dinette and sofa can both be used for added sleeping for children or quests if needed. There is a comfortable RV king bed up front that you will love for a great night's rest with storage space in nightstands and wardrobes for your clothing and things on either side of the bed. A cooktop and air fryer is available for cooking inside, and the rear corner bath includes a tub/shower, toilet and sink. A nice 15' awning creates more outdoor living space to enjoy protected from the elements. You can also add a TV on the exterior as it has an outside TV mount.
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
__________________________________________________________________
*****Stock Photos, actual colors & options may vary*****
Disclaimer: *While every reasonable effort is made to ensure the accuracy of the vehicle description displayed on this page, the dealer makes no warranties, express or implied, regarding the vehicle description.*
Price includes a Documentation Fee of $249.00 sometimes referred to as a "Dealer Prep Fee".
Please contact the dealer for overall details on the finance charges and full loan disclosure details. Stock Numbers and VINs may vary.
The trailer must be hitched by the buyer.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $13,528
Sale Price: $36,507
Stock# 426140850
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 633 lbs |
| GVWR | 7633 lbs |
| Dry Weight | 5321 lbs |
| Cargo Capacity | 2312 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4x4tckx28t9140850 |
Cherokee Grey Wolf 22CE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


