New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22CE Travel Trailer
The 2026 Forest River Cherokee Grey Wolf 22CE is the perfect travel trailer for those seeking adventure, comfort, and functionality in one stylish package.
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 22CE Features and Options
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Price:
$43,170
You Save: $13,175
Sale Price: $29,995
You Save: $13,175
Sale Price: $29,995
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 108054
Location: Merrimack NH
Stock# 108054
Interior Color: GRAND CANYON
Stock# 108054
Interior Color: GRAND CANYON
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 22CE Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 615 lbs |
| GVWR | 7615 lbs |
| Dry Weight | 4953 lbs |
| Cargo Capacity | 2662 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 15" Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4X4TCKX21TK097705 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 22CE Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


