New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 21GPTH Fish House
Forest River Cherokee Grey Wolf fish house 21GPTH highlights:
- Private Toilet & Shower
- Electric Bunk
- U-Shaped Dinette
- Full Kitchen
This V-nose fish house has the same layout as model 21GP, but you'll enjoy an added 90" x 76" ramp door so you can bring along kayaks, bikes, or a four-wheeler! Once you get your unit to the desired location, the possibilities are endless! Use the eight fishing holes to cast your line into the water or use this fully featured unit as a retreat from a long day of hunting in the woods. The bathroom in the front with its two linen closets, a toilet and a shower with a seat will be extremely helpful when you're out in the middle of nowhere, and the cooktop in the kitchen will allow you to fry up what you caught that day.
The Cherokee Grey Wolf fish houses by Forest River are constructed with a fully walkable residential trussed roof system, dual pane windows, and a thermofoil wrapped roof for additional insulation. You will also find a heavy duty rubber floor, a diamond plate exterior base, and a V-nose design for better towability. There is convenient rod storage inside, along with multiple fishing holes, LED fishing hole lights, and a 12V refrigerator!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# S32616
| Sleeps | 5 |
| Length | 32 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 860 lbs |
| GVWR | 9860 lbs |
| Dry Weight | 6628 lbs |
| Cargo Capacity | 3232 lbs |
| Fresh Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Refrigerator Type | 12V |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 5ZT2CKKB8TY039501 |
Cherokee Grey Wolf 21GPTH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


