New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 20RDSE Travel Trailer
Half-Ton Towable / Solar / Rear Dinette / Mid Kitchen / Mid Bath / Front RV King
Options Added:
Limited Package*
Base Camp Package*
Campfire Package*
RVIA Seal
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 20RDSE highlights:
- Rear U-Shaped Dinette
- Full Bath
- Walk-Around RV King Bed
- 15' Patio Awning
Time spent at the campground in this well designed travel trailer will be time well spent! The front bedroom includes a walk-around RV king bed, dual bedroom wardrobes for you to store clothing and essentials plus USB ports to charge your phone or laptop. You can whip up breakfast in the modern kitchen that includes an air fryer, then dine around the U-shaped dinette with a panoramic window. This area can also double as sleeping space for one to two guests as well! A pantry will let you stock up on snacks and the TV mount means you can bring along a television if you want to enjoy movie nights. There is also a full bath with a tub/shower where you can freshen up each day!
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,490 or $28/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 144/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-622-0672.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $19,827
Sale Price: $22,900
Stock# TK099673
Interior Color: Grand Canyon
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Grand Canyon |
| Hitch Weight | 579 lbs |
| GVWR | 7540 lbs |
| Dry Weight | 4380 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
Cherokee Grey Wolf 20RDSE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


