New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 18RR Toy Hauler Travel Trailer
Load up your gear and hit the road with the Cherokee Grey Wolf 18RR—offering up to 15' 2" of cargo space and a built-in air fryer, it’s the perfect toy hauler for adventure seekers who crave comfort and convenience!
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2026 18RR Features and Options
The new 2026 Forest River Cherokee Grey Wolf 18RR is the ultimate compact toy hauler for adventure seekers who want flexibility, functionality, and value in one easy-to-tow package. Designed for those who love to bring their gear along—whether it’s motorcycles, ATVs, or outdoor equipment—this travel trailer makes it simple to hit the road and explore without limits.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$40,483
You Save: $15,488
Sale Price: $24,995
You Save: $15,488
Sale Price: $24,995
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 106031
Location: Merrimack NH
Stock# 106031
Interior Color: GRAND CANYON
Stock# 106031
Interior Color: GRAND CANYON
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18RR Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 7550 lbs |
| Dry Weight | 4463 lbs |
| Cargo Capacity | 3087 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 15 ft 2 in |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4X4TCKT25TK096904 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 18RR Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


