New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 17THH Fish House
Forest River Cherokee Grey Wolf fish house 17TH highlights:
- Electric Lift Bunk
- 90" x 76" Ramp Door
- Private Bathroom
- Entertainment Center
This Cherokee Grey Wolf fish house is awesome to have because it comes with a 90" x 76" ramp door so that you can easily load up any gear that you may have brought with you! The rod storage compartment will allow you to keep your fishing poles stored away when not in use, and once you are done fishing for the day, you'll certainly be grateful to find a range so that you can grill up the catch of the day. There is even a private bathroom up front with a standard shower so that you don't have to go searching for a restroom while you are out adventuring.
The Cherokee Grey Wolf fish houses by Forest River are constructed with a fully walkable residential trussed roof system, dual pane windows, and a thermofoil wrapped roof for additional insulation. You will also find a heavy duty rubber floor, a diamond plate exterior base, and a V-nose design for better towability. There is convenient rod storage inside, along with multiple fishing holes, LED fishing hole lights, and a 12V refrigerator!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $14,511
Sale Price: $36,995
Stock# 32618
| Sleeps | 3 |
| Length | 27 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 495 lbs |
| GVWR | 5595 lbs |
| Dry Weight | 4748 lbs |
| Cargo Capacity | 847 lbs |
| Fresh Water Capacity | 15 gals |
| Grey Water Capacity | 12 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 1 |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2CKFC6TY039533 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


