New 2026 Forest River RV Cherokee Arctic Wolf 38DST Fifth Wheel
Private Front & Rear Bedrooms! Loft!
View all Cherokee Arctic Wolf Floorplans
2026 38DST Features and Options
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$111,067
You Save: $47,272
Sale Price: $63,795
You Save: $47,272
Sale Price: $63,795
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R720275
Location: Middlebury, IN
Stock# R720275
Stock# R720275
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 38DST Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2145 lbs |
| GVWR | 15465 lbs |
| Dry Weight | 12718 lbs |
| Cargo Capacity | 2747 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 105 gals |
| Black Water Capacity | 70 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King, Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 3 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 9', 10' 8", 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3CK3BXT0720275 |
For more information
Contact Us
Cherokee Arctic Wolf 38DST Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


