New 2026 Forest River RV Cascade 26KFC Travel Trailer
DOUBLE BUNK BEDS / OUTDOOR KITCHEN/ KING BED / FIRE PLACE /TWO FULL SIZE BUNKS / TWO ENTRY DOORS / ALL POWER JACKS / 200 W SOLAR
View all Cascade Floorplans
2026 26KFC Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CASCADE 26KFC
-
GRAND CANYON DÉCOR
-
BASE CAMP PACKAGE
-
CAMPFIRE PACKAGE
-
LIMITED PACKAGE
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$46,589
You Save: $15,594
Sale Price: $30,995
You Save: $15,594
Sale Price: $30,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39491
Location: Turlock, CA
Stock# 39491
Stock# 39491
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 26KFC Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 805 lbs |
| GVWR | 7805 lbs |
| Dry Weight | 6463 lbs |
| Cargo Capacity | 1352 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 141068 |
For more information
Contact Us
Cascade 26KFC Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


