New 2026 Forest River RV Campsite Reserve 23TS Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Campsite Reserve toy hauler travel trailer 23TS highlights:
- Front Bedroom
- Hidden Shelves
- Outside Kitchen
- Exterior Awning
Get ready to elevate your adventures with this toy hauler travel trailer! The front bedroom is a serene escape, featuring a spacious camp king bed and ample wardrobes to store all your gear. The walk-through bathroom is a practical delight, making mornings and evenings a breeze. The kitchen is a culinary haven, equipped with a 12V refrigerator, sink, air fryer, and three-burner cooktop, so you can whip up delicious meals to fuel your escapades. And when you're ready to unwind, the entertainment center is the perfect spot, complete with a cozy fireplace, cleverly hidden shelves, and two plush recliners with a convenient flip-up table.
With any Campsite Reserve travel trailer or toy hauler by Forest River, you will enjoy comfort at every turn! The durable construction means you can enjoy your RV for years to come, and the convenient features make life at the campground easier than ever. There are bath and kitchen amenities, cozy seating and sleeping spaces, and plenty of storage spaces for your personal belongings, camp gear and more. There are a variety of floorplans to choose from, including toy haulers with a ramp door, travel trailers with bunks, plus travel trailers with lofts for added sleeping space!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
Stock# 23TS
| Sleeps | 2 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 805 lbs |
| GVWR | 7805 lbs |
| Dry Weight | 5393 lbs |
| Cargo Capacity | 2402 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 15' Power with LED Light Strip |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
Campsite Reserve 23TS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


