New 2026 Forest River RV Aurora 34BHTS-2Q Travel Trailer
!! FINANCE SPECIAL !!
2026 34BHTS-2Q Features and Options
Built for large groups or multi-generational trips. Full bunkhouse and strong cargo capacity allow for loaded adventures. Durable frame and construction provide confidence for both boondocking and campground stays. Travel worry free with a complimentary year of RV Complete. Ask about our convenient finance options.
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Price:
$64,614
You Save: $20,619
Sale Price: $43,995
You Save: $20,619
Sale Price: $43,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T143347
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T143347
Stock# T143347
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 34BHTS-2Q Specifications
| Length | 38 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1310 lbs |
| GVWR | 10652 lbs |
| Dry Weight | 9152 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| VIN | 5ZT2ARZBXTX037310 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


