New 2026 Forest River RV Aurora 27DBH Travel Trailer
Your adventures start in this 2026 Forest River Aurora 27DBH travel trailer. Some of the features include large bunk beds (48" X 76"), U-Shaped Dinette that converts into a separate sleep space. Even the sofa converts into a bed. You'll find ample storage for all of your gear. Relax in front of the huge TV and fireplace in the main living space. Or enjoy your favorite beverage under the 24 ft. awning with LED lights.
Perfect for families, outdoor enthusiasts, and weekend warriors, Aurora by Forest River combines innovative design and reliable performance to help you create lasting memories wherever your travels take you.
Receive a complimentary year of RV Complete to protect you along the way. Stop in for details and to take a look at this new floorplan from Aurora. Ask about our convenient finance options.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $6,096
Sale Price: $34,995
Stock# T130678
| Sleeps | 8 |
| Length | 32 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 824 lbs |
| Dry Weight | 7085 lbs |
| Cargo Capacity | 1539 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 24' |
| Number of LP Tanks | 2 |
| VIN | 5ZT2ARSB2TN302193 |
Aurora 27DBH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

