New 2026 Forest River RV Aurora 26ATH Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Aurora toy hauler 26ATH highlights:
- Two Fold Down Sofas
- Microwave Oven
- Radius Shower
- Dual Bedroom Wardrobes
- Outside Shower
Load up your dirt bikes in this toy hauler and head out to find the trails! You will have plenty of garage space, plus a ramp door for easy unloading. Relax on the two fold down sofas once your toys are out, or you can choose the optional recliners for even more comfort. The chef of your group can whip up a meal on the three-burner cooktop, and perishables can go back in the 12V 10.7 cu. ft. GE stainless steel refrigerator. This model includes a walk-through bath that will be easily accessible for everyone, and you'll love the front private bedroom with a walk-around queen bed; just like home!
Comfortability, usability, and quality is what you will find in each one of these Forest River Aurora toy haulers! They are designed with a superior build and packed full of industry leading, functional, and distinctive standard features. A cambered structural steel I-beam frame and full-length frame outriggers hold them together for added support, and an enclosed, fully sealed corrugated underbelly will help protect against the elements. There are premium JBL speakers outside, along with an electric tongue jack, a 15' Toy Loc cable, lockable ramp door latches, and more convenient features. Inside, you'll be met with solid surface kitchen countertops, brick style backsplash, hard valance window treatments, and Congoleum wood plank linoleum flooring to name a few comforts!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# T147116
| Sleeps | 4 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 900 lbs |
| GVWR | 7900 lbs |
| Dry Weight | 5237 lbs |
| Cargo Capacity | 2663 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | GE Stainless Steel 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Electric w/Multicolor Lights and Remote |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2ARRB0TN303039 |
Aurora 26ATH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


