New 2026 EAST TO WEST Entrada 220SC Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" /Bedroom Slideout/Backup & side cameras/ Solar Panel
View all Entrada Floorplans
2026 220SC Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ENTRADA 220SC
- GRANITE PEAK INTERIOR COLOR
- ENTRADA C-CLASS VALUE PACKAGE
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL INCLDUES
- 2ND BATTERY
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$117,260
You Save: $37,261
Sale Price: $79,999
You Save: $37,261
Sale Price: $79,999
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37186
Location: Turlock, CA
Stock# 37186
Chassis: Chevy Express 3500
Stock# 37186
Chassis: Chevy Express 3500
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 220SC Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| GVWR | 12300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 27 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Generator | NPS Yamaha w/Remote Start |
| Fuel Type | Gasoline |
| Chassis | Chevy Express 3500 |
| Fuel Capacity | 57 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4300 lbs |
| Axle Weight Rear | 8600 lbs |
| LP Tank Capacity | 9.8 lbs. |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 40" 12V TV |
| Awning Info | 14' Power with LED Light Strip |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 006802 |
For more information
Contact Us
Entrada 220SC Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunk Over Cab Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


