New 2026 EAST TO WEST Entrada 210NS Motor Home Class C
No Prep or Freight Fees, Free Loaner Car, On Site Camping. #1 Dealership 13 Years in a Row! Call today 800-335-6054.
MSRP $103,622. New 2026 East to West Entrada Class C RV from Forest River.
- Entrada Value Package
- 40” 12V TV
- 10.7 cu/ft 12V Refrigerator
- Convection Microwave
- One Piece Molded Fiberglass Front Cap
- Power Awning w/ LED Light Strip
- Backup & Sideview Camera System w/ Monitor
- 2” Thick Sidewalls w/ Azdel Composite Exterior
- 12V Tank Heaters
- Winegard Air 360+ Antenna w/ Integrated WiFi Prep
- Black Tank Flush
- Exterior LP Quick Connect
- RotoCast Exterior Storage Compartments
Shop hundreds of class C gas RVs at 1 location! Choose from Fleetwood Altitude - Gulf Stream BT Cruiser - Thor Chateau - Four Winds - Geneva and Quantum - Entegra Coach Odyssey Odyssey SE and Esteem - East to West Entrada - Forest River Forester - Forester LE - Nexus Phantom - Viper and much more. We also sell quality pre-owned models such as Jayco Greyhawk – Redhawk - Redhawk SE - Thor Magnitude - Winnebago Spirit - and Minnie Winnie - Coachmen Freelander and Leprechaun - Forest River Sunseeker Classic - Sunseeker LE – Solera - Holiday Rambler Incline and much more. Visit MHSRV.com for our complete line-up and the sale prices that have made us the #1 volume selling motor home dealership in the world 12 years in a row!
About This RV
The 210NS measures approximately 24 feet 5 inches in length. This Entrada includes include Hardwood Shaker Style Cabinets, 12-Volt Exhaust Fan and Light, 2" Sidewall with Azdel® Composite Backing, Rotocast Storage Compartments, Air Fryer 1.3 Cubic ft. Convection Microwave Oven, slam latch doors, Dicor® Diflex II TPO Roof, 7' Interior Living Height, 12-volt smart TV, Maple hardwood doors, exterior spray port, expion exterior solar port, 15K A/C, wrap around front cap w/ automotive paint, Integrated Entry Step, and the Entrada is a Completely Laminated Coach!! East to West is a division of Forest River. East to West takes pride in the five guiding principles and corporate philosophy which focuses on people working together to create high-quality, value-added products that deliver the ultimate RV experience. You’ll find all of this and much more in each Entrada built.
About Us
For more details on this unit, our full inventory, brochures, window stickers, videos, photos, and customer reviews, visit MHSRV.com or call 800-335-6054. At Motor Home Specialist, we never charge prep or orientation fees. Every new RV sale includes a multi-point inspection, full interior and exterior detail, and a high-pressure rain booth test—an exclusive service in the industry. You'll also receive a comprehensive coach orientation with an MHSRV technician and a complimentary night in our delivery park with full hook-ups. --Why Pay More? Why Settle for Less?--
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $33,627
Sale Price: $69,995
Stock# MHS43821
Chassis: Chevy 3500
Exterior Color: Entrada Graphics
Interior Color: Granite Peak
| Sleeps | 6 |
| Length | 24 ft |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | Granite Peak |
| Exterior Color | Entrada Graphics |
| GVWR | 12300 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Fuel Type | Gasoline |
| Chassis | Chevy 3500 |
| Fuel Capacity | 57 gals |
| Wheelbase | 159 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Dual Swing |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4300 lbs |
| Axle Weight Rear | 8600 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12V Smart TV |
| Awning Info | 15' 6" Power with LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 20000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1HA3GSC70SN007190 |
Entrada 210NS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


