New 2026 EAST TO WEST College Avenue 2951OK Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" / Private Bedroom / Outside Kitchen / Auto Leveling / Theater Seating / Solar System / 2 AC !!
View all College Avenue Floorplans
2026 2951OK Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 COLLEGE AVENUE 2951OKF
- EVERLY INTERIOR DÉCOR
- COLLEGE AVENUE VALUE PACKAGE
- EXTERIOR PARTIAL PAINT, UPGRADED
- FURNITURE, SOLID SURFACE COUNTERTOPS,
- PREMIUM BACKSPLASH, 10.7 CUBIC FT. 12V
- REFRIGERATOR, ONBOARD GENERATOR, POWER
- AWNING WITH LED LIGHT STRIP, BACKUP AND
- SIDE VIEW CAMERAS WITH MONITOR, ONE PIECE
- AUTOMOTIVE PAINTED FIBERGLASS FRONT CAP,
- BLACK TANK FLUSH, 12-VOLT TANK HEATERS,
- WINEGARD ANTENNAE, 40" 12-VOLT SMART LED TV
- AUTOMATIC LEVELING JACKS
- POWERED PREMIUM THEATER SEATS
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL INCLUDES
- 2ND BATTERY
- DRIVERS SIDE SWIVEL SEATS WITH BOOSTER
- PASSENGER SIDE SWIVEL SEATS WITH BOOSTER
- RVIASEAL
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$171,718
You Save: $51,723
Sale Price: $119,995
You Save: $51,723
Sale Price: $119,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39238
Location: Turlock, CA
Stock# 39238
Chassis: Ford E-450
Exterior Color: Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist
Stock# 39238
Chassis: Ford E-450
Exterior Color: Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 2951OK Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 4500/6000 W Gas |
| Fuel Type | Gasoline |
| Chassis | Ford E-450 |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 220 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Dual Swing Refrigerator |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | High Altitude Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12-V Smart TV |
| Awning Info | 16' Power Awning w/LED Strip |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | D20751 |
For more information
Contact Us
College Avenue 2951OK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


