New 2026 EAST TO WEST Blackthorn 279BH Fifth Wheel
NEW ARRIVAL / BE THE FIRST OWNER
View all Blackthorn Floorplans
2026 279BH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Price:
$57,311
You Save: $7,433
Sale Price: $49,878
You Save: $7,433
Sale Price: $49,878
Good Sense RV & Motors
Location: Albuquerque, NM
Stock# 2523
Location: Albuquerque, NM
Stock# 2523
Exterior Color: WHITE/BLACK
Interior Color: WHITE/BROWN
Stock# 2523
Exterior Color: WHITE/BLACK
Interior Color: WHITE/BROWN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 279BH Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 32 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | WHITE/BROWN |
| Exterior Color | WHITE/BLACK |
| Dry Weight | 8579 lbs |
| Cargo Capacity | 11520 lbs |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 6 |
| VIN | 5ZT3BTTBXT9013617 |
For more information
Contact Us
Blackthorn 279BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


