New 2026 EAST TO WEST Ahara 395FB Fifth Wheel
View all Ahara Floorplans
2026 395FB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$137,000
You Save: $41,100
Sale Price: $95,900
You Save: $41,100
Sale Price: $95,900
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# N02045
Location: Mayfield, KY
Stock# N02045
Stock# N02045
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 395FB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2810 lbs |
| Dry Weight | 15794 lbs |
| Cargo Capacity | 3016 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 132 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V French Door with Double Drawer Freezer |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 16' & 18' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
For more information
Contact Us
Ahara 395FB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


