New 2026 EAST TO WEST Acclaim 2350BH Travel Trailer
JUST ARRIVEDEAST TO WEST Acclaim travel trailer 2350BH highlights:
- Full Bathroom
- Microwave
- Desk
- Outside Shower
- Exterior Awning
You will love this travel trailer’s features that will make you feel right at home! Starting with a desk for remote work or planning adventures, bunk beds for the kids, a comfy jack-knife sofa for lounging, and a booth dinette for meals or games. Pantry, fridge, two-burner cooktop, and overhead cabinets for cooking and storing grub. Furthermore, the Murphy queen bed tucks away for extra space, and the wardrobe keeps clothes tidy. Plus, this unit boasts a full bathroom to start and end each day fresh, and an exterior awning, offering extra space to hang out.
EAST TO WEST Acclaim travel trailers feature an enclosed and heated underbelly, ensuring a cozy and dry space no matter the weather. The 81" interior ceiling height throughout provides ample space to move around, while our residential-inspired kitchen and living spaces make you feel right at home. Our tankless on-demand water heater provides endless hot water, while the power awning with adjustable legs offers the perfect outdoor retreat. The LP quick connect for outdoor grill makes it easy to cook up a storm, whether you're parked in the mountains or by the lake. Plus, with a 7-way plug and chain holder, you'll be ready to hook up and go. We know that pets are part of the family, which is why our trailers are designed with pet-friendly features like D-Ring tie-downs and a pet-friendly layout.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
You Save: $17,572
Sale Price: $34,987
Stock# 11401
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 28 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 7600 lbs |
| Dry Weight | 6153 lbs |
| Cargo Capacity | 1447 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Murphy Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 18' Power w/ Adjustable Legs |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2AMNB7T9016766 |
Acclaim 2350BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


