New 2026 Dutchmen RV Voltage V-Series 4250 Toy Hauler Fifth Wheel
15FT GARAGE / AUTO LEVELING / 5.5K GEN / THREE SEASON PATION DOOR / FUEL STATION / SOLAR PANEL SYSTEM / 3 AC !!
View all Voltage V-Series Floorplans
2026 4250 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 VOLTAGE 4250
- Decor - Voltage - Phantom
- V-Series Exterior Package
- V-Series Interior Package
- Triple AC Package
- Automatic Leveling System
- Garage Bed System
- Three Seasons Patio Door IPO Screen Wall
- Solar Panel System
- Ramp Patio
- 5.5K Generator
- Slideout Awning
- Refrigerator - 12V - 16 cf
- Slideout Awning Discount
- RVIA Seal - Go Camping
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$146,028
You Save: $53,033
Sale Price: $92,995
You Save: $53,033
Sale Price: $92,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 38769
Location: Turlock, CA
Stock# 38769
Stock# 38769
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 4250 Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 46 ft 10 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Dry Weight | 14658 lbs |
| Fresh Water Capacity | 108 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Available Beds | 4 |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 15 ft |
| Awning Info | 21 |
| Axle Count | 3 |
| VIN | 990106 |
For more information
Contact Us
Voltage V-Series 4250 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


