New 2026 Dutchmen RV Voltage V-Series 3800 Toy Hauler Fifth Wheel
14.6 FT GARAGE / AUTO LEVELING / TWO BATHROOM / THREE SEASON GARAGE PATIO DOOR / FUEL STATION / 5.5K GENERATOR / SOLAR SYSTEM / 3 AC'S !!!
View all Voltage V-Series Floorplans
2026 3800 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 VOLTAGE 3800
- Decor Voltage 2025 PHANTOM
- EXTERIOR DÉCOR – VOLTAGE - WHITE
- VSeries Exterior Package
- VSeries Interior Package
- TRIPLE A/C PACKAGE
- AUTOMATIC LEVELING SYSTEM
- GARAGE BED SYSTEM
- THREE SEASON PATION DOOR IPO SCREEN WALL
- SOLAR PANEL SYSTEM
- RAMP PATIO
- 5.5K GENERATOR
- SLIDEOUT AWNING
- REFRIGERATOR – 12V – 16CF
- SLIDEOUR AWNIN DISCOUNT
- RVIA SEAL – GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Price:
$131,731
You Save: $51,736
Sale Price: $79,995
You Save: $51,736
Sale Price: $79,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39404
Location: Turlock, CA
Stock# 39404
Interior Color: Midnight, Platinum
Stock# 39404
Interior Color: Midnight, Platinum
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 3800 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 43 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | Midnight, Platinum |
| Hitch Weight | 3000 lbs |
| Dry Weight | 13389 lbs |
| Cargo Capacity | 3411 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Generator | 5500W Onan |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 50" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft 6 in |
| Water Heater Type | Tankless |
| TV Info | 50" TV |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 990171 |
For more information
Contact Us
Voltage V-Series 3800 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


