New 2026 Dutchmen RV Voltage 4250 Toy Hauler Fifth Wheel
ON IT'S WAY! CALL NOW TO MAKE THIS LUXURY RV YOURS! 843-215-1800
ON IT'S WAY TO RECREATION USA IN MYRTLE BEACH, SC!
Voltage 4250 - Fifth Wheel
Decor - Voltage – Phantom
Exterior Decor - Voltage – White
V-Series Exterior Package
V-Series Interior Package
Triple A/C Package
Automatic Leveling System
Garage Bed System
Three Seasons Patio Door IPO Screen Wall
Solar Panel System
Ramp Patio
5.5K Generator
Slideout Awning
Refrigerator - 12V - 16 cf
Recreation USA is not just a dealership; we are family owned and operated, and we treat every customer like part of that family. We believe buying an RV should be exciting, not stressful. That’s why we stripped away the corporate nonsense to offer transparent pricing you can trust.
We carry a massive selection of travel trailers, fifth wheels, and select motorhomes. You need exceptional financing? No problem. We believe everyone deserves an adventure. We work with all credit situations to find a plan that works for you. We are located in beautiful South Carolina, but ready to serve you anywhere with delivery options available.
In an industry full of surprises, we keep it simple. We offer No hidden fees. We don't charge for freight. We don't charge for prep.
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 15914
| Slides | 3 |
| Length | 46 ft 10 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 4012 lbs |
| Dry Weight | 14658 lbs |
| Cargo Capacity | 6342 lbs |
| Fresh Water Capacity | 108 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Generator | 5.5K Generator |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Garage Size | 15 ft |
| Awning Info | 23' |
| Axle Count | 3 |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFVTX3XT9990116 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


