New 2026 Dutchmen RV Voltage 4250 Toy Hauler Fifth Wheel
2026 4250 Features and Options
Dutchmen Voltage V-Series fifth wheel toy hauler 4250 highlights:
- Front Bedroom
- Bath And a Half
- Fireplace
- Loft
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$140,028
You Save: $40,128
Sale Price: $99,900
You Save: $40,128
Sale Price: $99,900
Leach Camper Sales Council Bluffs
Location: Council Bluffs, IA
Stock# ZZ160
Location: Council Bluffs, IA
Stock# ZZ160
Exterior Color: WHITE
Interior Color: PHANTOM
Stock# ZZ160
Exterior Color: WHITE
Interior Color: PHANTOM
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 4250 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 46 ft 10 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Interior Color | PHANTOM |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 4012 lbs |
| Dry Weight | 14658 lbs |
| Cargo Capacity | 6342 lbs |
| Fresh Water Capacity | 108 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 50" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 15 ft |
| Water Heater Type | Tankless |
| TV Info | 50" TV |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 3 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDFVTX31T9990098 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


