New 2026 DR Deer Ridge 31BSUD Travel Trailer
JUST ARRIVED
2026 31BSUD Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Contact us for price
CampMart RV
Location: All Locations
Stock# 2026-31BSUD-001
Location: All Locations
Stock# 2026-31BSUD-001
Stock# 2026-31BSUD-001
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 31BSUD Specifications
| Sleeps | 8 |
| Length | 35 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 70 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30 x 36 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 16 |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


