New 2026 CrossRoads RV Zinger Lite Mini 18RB Travel Trailer
WALKAROUND QUEEN BED / REAR FULL BATH / DINETTE/ POWER AWNING!!!
View all Zinger Lite Mini Floorplans
2026 18RB Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ZINGER 18RB
-
DÉCOR- ZINGER-DESERT
-
ZINGER CONVENIENCE PACKAGE
-
8K A/C
-
SOLAR PREP
-
RADIAL TIRES
-
POWER AWNING
-
REFRIGERATOR- 12V-3CF
What Our Customers Are Saying
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Price:
$27,632
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39493
Location: Turlock, CA
Stock# 39493
Stock# 39493
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18RB Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 3002 lbs |
| Cargo Capacity | 1348 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 370638 |
For more information
Contact Us
Zinger Lite Mini 18RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


