New 2026 CrossRoads RV Zinger Lite Mini 18RB Travel Trailer
WALKAROUND QUEEN BED / REAR FULL BATH / DINETTE/ POWER AWNING!!!
View all Zinger Lite Mini Floorplans
2026 18RB Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ZINGER 18RB
-
DÉCOR- ZINGER-DESERT
-
ZINGER CONVENIENCE PACKAGE
-
8K A/C
-
SOLAR PREP
-
RADIAL TIRES
-
POWER AWNING
-
REFRIGERATOR- 12V-3CF
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Price:
$27,632
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39494
Location: Turlock, CA
Stock# 39494
Stock# 39494
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18RB Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 3002 lbs |
| Cargo Capacity | 1348 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 370636 |
For more information
Contact Us
Zinger Lite Mini 18RB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


