New 2026 CrossRoads RV Zinger Lite Mini 18BH Travel Trailer
REAR DOUBLE BUNKS / QUEEN BED / BOOTH DINETTE / POWER AWNING / ROOF AC!!
View all Zinger Lite Mini Floorplans
2026 18BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ZINGER 18BH
-
DÉCOR- ZINGER-DESERT
-
ZINGER CONVENIENCE PACKAGE
-
8K A/C
-
SOLAR PREP
-
RADIAL TIRES
-
POWER AWNING
-
REFRIGERATOR- 12V-3CF
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Price:
$27,632
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39483
Location: Turlock, CA
Stock# 39483
Stock# 39483
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Hitch Weight | 408 lbs |
| Dry Weight | 3080 lbs |
| Cargo Capacity | 1320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 370571 |
For more information
Contact Us
Zinger Lite Mini 18BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


