New 2026 CrossRoads RV Zinger Lite Mini 18BH Travel Trailer
REAR DOUBLE BUNKS / QUEEN BED / BOOTH DINETTE / POWER AWNING / ROOF AC!!
View all Zinger Lite Mini Floorplans
2026 18BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ZINGER 18BH
-
DÉCOR- ZINGER-DESERT
-
ZINGER CONVENIENCE PACKAGE
-
8K A/C
-
SOLAR PREP
-
RADIAL TIRES
-
POWER AWNING
-
REFRIGERATOR- 12V-3CF
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$27,632
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
You Save: $12,637
Sale Price: $14,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39482
Location: Turlock, CA
Stock# 39482
Stock# 39482
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Hitch Weight | 408 lbs |
| Dry Weight | 3080 lbs |
| Cargo Capacity | 1320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 370576 |
For more information
Contact Us
Zinger Lite Mini 18BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


