New 2026 CrossRoads RV Zinger Lite Mini 18BH Travel Trailer
CrossRoads RV Zinger Lite Mini travel trailer 18BH highlights:
- Bunk Beds
- Rear Corner Bath
- 38" Booth Dinette
- Bedroom Overhead Storage
This Zinger Lite travel trailer is perfect for your next family vacation or weekend at the lake with friends. With room for five, this unit gives you the space you need to pack up the kids and the dog and get ready to hit the road! With an RV queen bed and bunk beds, everyone will have a place to sleep. The 38" booth dinette can comfortably hold one to two little ones or an adult guest. Use the two burner range to make a home-cooked meal and easily store your leftovers in the 12V refrigerator. Enjoy extra privacy with a rear corner bath that includes a 30" x 36" shower. This unit features multiple overhead compartments, so bring along the board games and other valuables from home.
OPTIONS:
- Convenience Package
- 8k BTU A/C
- Solar Prep
- Radial Tires
- Power Awning
- 3 cf. 12V Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# 434-26
Interior Color: Desert
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 3 in |
| Interior Color | Desert |
| Hitch Weight | 408 lbs |
| Dry Weight | 3080 lbs |
| Cargo Capacity | 1320 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' Electric |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTZRG15T8370563 |
Zinger Lite Mini 18BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


