New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Sport 26RBS Travel Trailer
CrossRoads Sunset Trail Sport travel trailer 26RBS highlights:
- Large Slide Out
- Queen Bed
- Pantry with Shelves
- Outdoor Mini Refrigerator
This spacious travel trailer is perfect for the couple who love to travel and camp. You'll have the front private bedroom all to yourselves that includes a queen bed, dual wardrobes and dual shelves to keep your space tidy. There is also a 36" sliding door that will save on space! If you have any guests, they can sleep on the booth dinette when it's not being used to dine at, and there is a home theater sofa across from the fireplace where you can relax in the evenings. A full rear bath is spacious, allowing you to easily get ready in the morning, and there is a linen closet plus a bath wardrobe for clean towels and toiletries.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $111,111
Sale Price: $888,888
Stock# Test2
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 610 lbs |
| Dry Weight | 5670 lbs |
| Cargo Capacity | 1930 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 78 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Shower Size | 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 14' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
Sunset Trail Sport 26RBS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


