New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 17RBS Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 17RBS highlights:
- Rear Bath
- Microwave Oven
- Dual Beside Closets
- 8' Patio Awning
You'll love camping in this lightweight travel trailer for three! The walk-around queen bed up front includes dual beside closet plus overhead storage to keep your things tidy. A booth dinette provides a place to dine together, and you can convert this to additional sleeping space at night. You can prepare your meals on the two-burner cooktop or in the microwave oven, and there is a refrigerator plus overhead storage for food. The rear bath includes a shower, toilet and bath linen closet to keep clean towels close by!
OPTIONS:
- Sunset Package
- 8k BTU A/C
- 10 cf. 12V Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $5,923
Sale Price: $16,955
Stock# 766-25
Interior Color: Desert
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Interior Color | Desert |
| Hitch Weight | 400 lbs |
| Dry Weight | 3215 lbs |
| Cargo Capacity | 1085 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSG16TJ350083 |
Sunset Trail Select 17RBS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


