New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 17BHS Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 17BHS highlights:
- Bunk Beds
- Microwave Oven
- Overhead Cabinets
- Single Axle
Time spent in this travel trailer will be time well spent! Once you arrive at the campground, you can put out the 8' awning, then head inside to make lunch in the galley kitchen. There is a two-burner cooktop here, along with a microwave oven, a sink and refrigerator. A booth dinette provides a place to dine together and play board games in the evening, and a private bath lets you freshen up daily. Don't overlook the bunk beds that add compact sleeping space for guests or little ones!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $7,341
Sale Price: $18,999
Stock# 218229
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 398 lbs |
| Dry Weight | 3288 lbs |
| Cargo Capacity | 1012 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSG14T8350185 |
Sunset Trail Select 17BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


