New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 17BHS Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 17BHS highlights:
- Bunk Beds
- Microwave Oven
- Overhead Cabinets
- Single Axle
Time spent in this travel trailer will be time well spent! Once you arrive at the campground, you can put out the 8' awning, then head inside to make lunch in the galley kitchen. There is a two-burner cooktop here, along with a microwave oven, a sink and refrigerator. A booth dinette provides a place to dine together and play board games in the evening, and a private bath lets you freshen up daily. Don't overlook the bunk beds that add compact sleeping space for guests or little ones!
OPTIONS:
- Sunset Package
- 8k BTU A/C
- 10 cf. 12V Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 773-25
Interior Color: Desert
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Interior Color | Desert |
| Hitch Weight | 398 lbs |
| Dry Weight | 3288 lbs |
| Cargo Capacity | 1012 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSG16TJ350066 |
Sunset Trail Select 17BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


