New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 17BHS Travel Trailer
View all Sunset Trail Select Floorplans
2026 17BHS Features and Options
OPTIONS:
- Sunset Package
- 8k BTU A/C
- 10 cf. 12V Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
PleasureLand RV
Location: St. Cloud, MN
Stock# 770-25
Location: St. Cloud, MN
Stock# 770-25
Interior Color: Desert
Stock# 770-25
Interior Color: Desert
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17BHS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 21 ft 7 in |
| Ext Height | 9 ft 2 in |
| Interior Color | Desert |
| Hitch Weight | 398 lbs |
| Dry Weight | 3288 lbs |
| Cargo Capacity | 1012 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 4YDTSSG18TJ350067 |
For more information
Contact Us
Sunset Trail Select 17BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Rear Bath Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


