New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 13BHS Travel Trailer
View all Sunset Trail Select Floorplans
2026 13BHS Features and Options
Discover the Sunset Trail 13BHS, a family-friendly travel trailer designed for comfort and convenience. Featuring a cozy queen bed, versatile bunk beds, and a well-equipped kitchen with a microwave, this RV is perfect for creating unforgettable road trip memories. Experience spacious living with all the essentials, making it an ideal choice for RV enthusiasts seeking adventure on the open road.
OPTIONS:
- Sunset Package
- 8K BTU A/C
- 3 cf. 12V Refrigerator
LIST OF OPTIONS MAY NOT BE ACCURATE
What Our Customers Are Saying
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
PleasureLand RV
Location: St. Cloud, MN
Stock# 911-25
Location: St. Cloud, MN
Stock# 911-25
Interior Color: Desert
Stock# 911-25
Interior Color: Desert
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 13BHS Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 15 ft 11 in |
| Interior Color | Desert |
| GVWR | 3800 lbs |
| Dry Weight | 2656 lbs |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| AC BTU | 8 btu |
| VIN | 4YDTSSE15T8350120 |
For more information
Contact Us
Sunset Trail Select 13BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


