New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 13BHS Travel Trailer
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 13BHS highlights:
- Front Queen Bed
- Refrigerator
- Bunk Beds
- Sleeps Four
This lightweight travel trailer will be perfect for your crew of four campers! There is a front queen bed with a closet and overhead cabinets to keep your things organized, and your guests or little ones can sleep on the bunk beds with a hinged top bunk. The galley kitchen includes a microwave, refrigerator, sink and storage space for all your needs, and the private bath with a toilet and shower means you won't have to leave your camper in the middle of the night!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $9,498
Sale Price: $13,995
Stock# 216204
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 2656 lbs |
| Cargo Capacity | 1144 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSE13T8350147 |
Sunset Trail Select 13BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


