New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 13BHS Travel Trailer
Huge SAVINGS on this RV!
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 13BHS highlights:
- Front Queen Bed
- Refrigerator
- Bunk Beds
- Sleeps Four
This lightweight travel trailer will be perfect for your crew of four campers! There is a front queen bed with a closet and overhead cabinets to keep your things organized, and your guests or little ones can sleep on the bunk beds with a hinged top bunk. The galley kitchen includes a microwave, refrigerator, sink and storage space for all your needs, and the private bath with a toilet and shower means you won't have to leave your camper in the middle of the night!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $9,102
Sale Price: $13,995
Stock# 216202
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 2656 lbs |
| Cargo Capacity | 1144 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSE1XT8350145 |
Sunset Trail Select 13BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


