New 2026 CrossRoads RV Sunset Trail Select 13BHS Travel Trailer
THIS RV IS SOLD. OVER 3000 MORE IN STOCK. CALL 817-645-8100
CrossRoads RV Sunset Trail Select travel trailer 13BHS highlights:
- Front Queen Bed
- Refrigerator
- Bunk Beds
- Sleeps Four
This lightweight travel trailer will be perfect for your crew of four campers! There is a front queen bed with a closet and overhead cabinets to keep your things organized, and your guests or little ones can sleep on the bunk beds with a hinged top bunk. The galley kitchen includes a microwave, refrigerator, sink and storage space for all your needs, and the private bath with a toilet and shower means you won't have to leave your camper in the middle of the night!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Stock# 216194
Exterior Color: WHITE
Interior Color: DESERT
| Sleeps | 4 |
| Length | 16 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 10 in |
| Interior Color | DESERT |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 368 lbs |
| Dry Weight | 2656 lbs |
| Cargo Capacity | 1144 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 8' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSSE11T8350129 |
Sunset Trail Select 13BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


